Představení nového léku na schizofrenii

Medicína prochází bouřlivým rozvojem a každý rok farmaceutické firmy představují novinky, které pomáhají léčit nemoci, o kterých jsem si dosud mysleli, že je lze léčit jen obtížně nebo vůbec. Maďarská společnost Gedeon Richter, která byla založena před více než sto lety, je nejúspěšnější farmaceutickou firmou ve střední a východní Evropě. Potvrzuje to také nový převratný lék, které je určen pacientům se schizofrenií. Jen v České republice trpí touto nemocí více než 100 tisíc pacientů. Výzkum nového přípravku trval téměř 15 let než se podařilo projít všemi potřebnými testy a získat souhlas k uvedení na trh v USA a v Evropě.

 

Pod záštitou České neuropsychofarmakologické společnosti jsme připravili dvě sympozia v Brně a v Praze pro odborníky psychiatry, kteří měli možnost poprvé  se seznámit s novým přípravkem, jeho účinností a výsledky klinických studií.  Naše služby spočívaly ve vytipování vhodných míst, organizace sympozia v místě konání, přípravě pozvánek, registračního webu a komunikace s lékaři.

 

Velký zájem odborníků o nový přípravek byl podpořen kvalitní organizací v zajímavých prostorách a maďarsky laděným cateringem, který podpořil atraktivitu obou sympozií.